Vnitro pohrozilo mladým komunistům rozpuštěním

Ministerstvo vnitra vyzvalo Komunistický svaz mládeže, aby změnil svůj program a stanovy, jinak bude rozpuštěn. Tato mládežnická organizace komunistické strany podle ministerstva porušuje zákon o sdružování občanů. Stejně tak se ministerstvu nelíbí, že mladí komunisté propagují svržení demokracie a násilné nastolení komunismu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Komunistický svaz mládeže

Potvrdila to mluvčí ministerstva vnitra Radka Kovářová. Doplnila, že ministerstvo začalo konat na základě podnětu policie. "Ale tím hlavním důvodem bylo to, že občanskému sdružení vůbec nepřísluší vyvíjet jakoukoliv politickou aktivitu. Pokud mají statut občanského sdružení, pak nemohou mít ve svém programu jakékoliv politické aktivity," dodala Kovářová.

Komunistický svaz mládeže ale výzvu ministerstva vnitra k úpravě svých stanov a programu rozhodně respektovat nehodlá. Ministerstvo obviňuje z plíživé fašizace české společnosti. Jak dodává předseda svazu Milan Krajča, mladí komunisté se proti případnému rozpuštění hodlají bránit.

Podle Krajča je zvláštní, že ministerstvo vnitra tak postupuje zejména proti mladým komunistům a že jeho postup se neodráží také vůči jiným mládežnickým organizacím jiných politických stran. "Nejsou o nic méně politické než my. Nyní dopis, který jsme dostali od ministerstva vnitra, prošetříme s našimi právníky a hodláme reagovat především právní cestou," poznamenal.

Vít Dvořák, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme