Vnitro propouštět nebude, odbory ale nesouhlasí se snížením mezd

Ani letos, ani v příštím roce se u policie ani mezi hasiči nebude propouštět. Odborářům to slíbil ministr vnitra Radek John. Vyřeší to podle něj převedení příslušníků cizinecké policie a prezidia na místa uvolněná odchody do civilu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ČR. Ilustrační foto | Foto: Tomáš Adamec

Šéf rezortu nebude také zasahovat do služebního zákona, aby bezpečnostní složky nepřišly o své výsluhové nároky. Kamenem úrazu jsou ale dál platy, které se mají v tarifní složce snížit o 10 procent. S tím se odbory nehodlají nesmířit.

„Máme shodný názor všechny odborové svazy zastupující státní zaměstnance, to znamená, že s tímto snížením nesouhlasíme a budeme nadále podnikat kroky proti tomuto opatření společně s ostatními odborovými svazy. Budeme jednak jednat o této otázce a protože čas kvačí, tak budeme připravovat i veřejné vystoupení. Náš tlak bude směřovat na ministerstvo financí a na vládu,“ řekl předák policejních odborů Milan Štěpánek.

Stejný postoj má i předseda odborového svazu hasičů Zdeněk Oberreitr: „My se teď musíme sejít jako orgán odborového svazu hasičů, projednat to s nezávislým odborovým svazem policie a s předsedkyní Vondrovou a pak budeme vědět více.“

Jana Zemanová, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme