Vnitro si vyjednalo na příští rok 420 milionů navíc. Ale už žádné další požadavky, říká Babiš

Ministerstvo vnitra dostane na příští rok dalších 420 milionů korun. Šéf resortu Milan Chovanec (ČSSD) se na tom dohodl s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO). Vnitro by tak mělo příští rok hospodařit s rozpočtem o 3,8 miliardy vyšším než letos.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Andrej Babiš

Andrej Babiš | Foto: Václav Šálek | Zdroj: ČTK

Z peněz navíc by mělo jít 100 milionů na dobrovolné hasiče, 200 milionů na energetické úpravy budov v projektu Zelená úsporám a 120 milionů na investice. Chovanec už dříve mluvil o tom, že by chtěl peníze na výzbroj, speciální techniku či automobily.

Chovanec původně žádal pro vnitro 1,1 miliardy korun, ministr financí mu nakonec přislíbil necelou polovinu, a to ještě s výhradami.

„Je to podmíněno tím, že vláda dneska už uzavře ten rozpočet a že nebudou další požadavky, které nám nejsou známy,“ poznamenal Babiš, podle nějž už další rezervy nejsou.

Dnes by vláda měla hlasovat o konečné podobě rozpočtu na rok 2017. Plánovaný schodek je 60 miliard.

Kateřina Součková, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme