Voda by už měla jen kulminovat

Rozvodněné hladiny řek se pomalu vracejí do normálu. Lidé z nejvíce postižených oblastí na Zlínsku, Olomoucku a v ostatních částech Moravy teď za pomoci hasičů odčerpávají vodu ze zatopených sklepů a garáží. Třetí stupeň povodňové aktivity - tedy stav ohrožení - trvá do půlnoci na řece Doubravě na Kutnohorsku. Voda tam kulminovala po 16. hodině. Nejhorší situace je v obcích Žleby a Vrdy, kde se řeka vylila z břehů a zatopila několik domů a místní komunikace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na chotěbořském toku Doubravy platí druhý povodňový stupeň. V obcích Bílek, Víska a Libická Lhotka ráno hasiči evakuovali obyvatele několika domů, které ohrožovala velká voda. Už včera tuto oblast museli opustit dětské tábory. Hladina horního toku Labe v Krkonoších začala během dne klesat. Druhý stupeň platí i na úseku mezi Špindlerovým Mlýnem a přehradou Les Království u Dvora Králové na Trutnovsku.

Pohotovost - tedy druhý stupeň povodňové aktivity - vyhlásili vodohospodáři v Bartošovicích na Novojičínsku. Po 16. hodině déšť zvedl hladinu Odry v Bartošovicích natolik, že se voda vylila z koryta na přilehlé louky.

Bruntálští hasiči museli v noci na sobotu evakuovat tři dětské tábory v blízkosti řeky Moravice. Stejně na tom byly i děti z Táborového klubu Hradečtí Lvi nedaleko Náchoda. Odvedeny byly ve dvě hodiny v noci a jak pro Český rozhlas uvedl hlavní vedoucí Jan Navrátil jejich přesun se obešel bez komplikací. Jejich rodiče už byli už informováni.

Markéta Kaclová, Naděžda Hávová, Dan Tácha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme