Voda hrozí na Domažlicku

Několik obcí na Domažlicku dnes začala ohrožovat voda z místních rybníků. Nestačily vstřebat včerejší silné deště. Ve Vidicích přetekl jeden ze tří rybníků, které jsou nad obcí, a voda se dostala do ulic. Vnikla do jednoho domu, který stál nejblíže, a zaplavila jeho sklep. I když se původně očekávalo, že budou zatopeny další sklepy, zatím se to podle hasičů nepotvrdilo.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Domažlice

Domažlice

Podle mluvčího krajských hasičů Františka Vaško zaplavila jeden dům, který byl rybníku nejblíž. "V současné době už ohrožení není, ale došlo k zatopení sklepů. Voda se valila po silnici a natekla do zahrádek. Sešla se dokonce povodňová komise. Voda už ale začala v rybníce klesat."

Na místě zasahují profesionální i dobrovolní hasiči. Podobné problémy jako ve Vidicích mají i okolní Oplotec, Libosváry a Hostouň.

Markéta Kaclová, Renáta Prátová, Tomáš Voženílek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme