Voda na Litoměřicku stále stojí

Zatímco ve většině měst a obcí postižených ničivými povodněmi se už uklízí, v obci Nové Kopisty na Litoměřicku jsou stále ještě některé domy pod vodou. I přes intenzivní odsávání vodních lagun mezi Terezínem, Lovosicemi a Litoměřicemi, voda klesá pomaleji, než se předpokládalo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

záplavy | Foto: Filip Víšek

V Nových Kopistech, které jsou v nejnižším bodě kotliny, se voda drží na okraji obce. Zaplaveno je ještě 9 objektů. Lidé jsou zoufalí a na pokraji sil. Voda je stále i v domku Michala Johanovského. "Patnáctý den je pod vodou. Popraskají zdi a půjde. Jezdil jsem tam na člunu, teď už tam můžu v holinách. Tady se furt jenom čerpá, protože ty čerpadla takový výkon, aby udělaly prudký pokles hladiny. Denně to klesne tak o tři až pět centimetrů."

Jak dlouho tento stav může ještě trvat, odhadl hasič Pavel Veselý. "Pokud nebudou nějaké enormní srážky, pokud to všechno půjde tak jako prozatím a pomůže nám i sluníčko, tak možná ty 4, 5 dnů.

Markéta Kaclová, Miroslav Zimmer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme