Voda v povodí Labe dále stoupá; hrozí i vichřice

Kvůli dešti, silnému větru a teplotám nad nulou se opět začaly zvedat hladiny toků. Na Labi byl v pondělí večer vyhlášen už třetí povodňový stupeň v Hostinném na Trutnovsku. Během noci mají dále stoupat hladiny na všech tocích v povodí horního Labe, Orlice, Jizery, Lužické Nisy a Smědé. Ojediněle by hladiny mohly i tam dosáhnout až třetího stupně povodňové aktivity.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

záplavy | Foto: Alexandra Mlejnková

U Hostinného dosáhlo Labe přechodně třetího povodňového stupně. Jak informuje Eliška Pilařová z královéhradecké redakce Českého rozhlasu, vzestup hladin mají na svědomí vydatné dešťové srážky.

Přehrát

00:00 / 00:00

E.Pilařová: Hladiny východočeských řek

Druhý stupeň, pohotovost, hlásilo ve 20:00 Labe v Debrném, na přehradě Les Království u Dvora Králové a v Němčicích u Pardubic. Pohotovost platila i na Divoké Orlici v Nekoři, Zdobnici ve Slatině a Jizerce v Dolních Štěpanicích.

Nejnižší první stupeň, bdělost, mělo Labe v Jaroměři, Přelouči, Brandýse a Ústí nad Labem. Bdělost byla i na Úpě v České Skalici, Metuji v Hronově a Krčíně, Divoké Orlici v Kostelci, Orlici v Týništi, Cidlině v Novém Bydžově, Kamenici v Plavech, Jizeře v Železném Brodě a Lužické Nise v Liberci.

Podle tiskového mluvčího Povodí Labe Františka Staňka v současné době stoupají hladiny toků ve středních úsecích. "Ten nárůst se promítne i do spodních úseků. Teď máme druhý stupeň na Labi nad Pardubicemi, a tam také došlo k rozlivům, rozlivy jsou také na Orlici nad Hradcem Králové v oblasti Týniště", řekl dopoledne Českému rozhlasu. Nejnižší stupeň povodňové aktivity - bdělost platí na 14 úsecích východočeských řek.

Vodohospodáři nevylučují, že další deště na horních tocích Labe, Úpy, Divoké Orlice, Orlice, Jizery a Smědé zvednou hladiny postupně až ke třetímu stupni.

Meteorologové varují také před vichřicí. Vítr bude mít v nárazech rychlost až 90 kilometrů za hodinu. Měl by zeslábnout v noci na středu.

Milan Kopp, Lenka Rákosová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme