Voda zatopila vestibul pražského metra

Horní vestibul stanice metra Můstek dnes v jednu hodinu zatopila voda z prasklého vodovodního řadu u paláce LIGNA. Výstupy z metra uprostřed Václavského náměstí jsou proto uzavřené a policisté nepouštějí lidi ani do podchodu. Hasiči stále odčerpávají vodu, ta ale stéká na eskalátory a prosakuje do šachty pod nimi. Provoz metra není nijak ohrožený.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zaplavený vestibul metra | Foto: Michal Doležal | Zdroj: ČTK

Něco podobného se ve vestibulu metra stalo už před čtvrt rokem, a tak nebyli lidé, kteří pracují ve zdejších obchodech, nijak překvapeni, i když tentokrát bylo vody víc a rychle přibývala. "Celý vestibul se zaplnil během asi pěti minut, díky čemuž třeba v našem obchodě vypadly pojistky a počítač i další technika vyhořela. Byli jsme rádi, že se nikomu nic nestalo," řekla Radiožurnálu jedna z prodavaček.

Na místě zasahují hasiči, kteří nasadili tři ponorná čerpadla, speciální vysavače a pytli s pískem se snaží zabránit dalšímu pronikání vody do podzemí, aby přes eskalátory nenatekla do nástupiště metra. "Voda naštěstí nenatekla do strojovny eskalátoru, ze šachty, kam ale voda natekla, se bude muset odčerpat," popsal situaci zasahující hasič Otomar Turek.

Mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací Marcela Dvořáková řekla, že je její kolegové, kteří jsou na místě, zatím neodhadli, kdy bude havárie odstraněna. "Pracovníci Pražských vodovodů a kanalizací udělají maximum, aby havárie měla minimální dopad na obyvatele Vodičkovy ulice," slíbila tisková mluvčí.

A jak celou situaci vidí hasič Otomar Turek, který je přímo na místě? "Délka zásahu záleží na množství vody v šachtě a také to záleží na veliteli, který rozhodne, jestli bude zásah trvat hodinu nebo tři," řekl hasič.

Markéta Pešková, Alžběta Havlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme