Vodící psi si museli v Praze poradit s množstvím překážek

Vodící psi dnes soutěžili na Václavském náměstí v Praze. Konal se tam 23. ročník celorepublikové soutěže s hlavním úkolem, majitelé psů s nimi museli projít trasu plnou překážek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václavské náměstí | Foto: Marián Vojtek

Trasa vedla nejen částí Václavského náměstí, ale také v nedalekém domě. Tady museli psi s nevidomými projít speciálně upravenou místností. Jak musí psi v takovém případě reagovat na překážky vysvětluje jedna z organizátorek soutěže Hana Jasenovcová:

"Vodící pes vždycky upozorňuje pána zastavením. To znamená, nelze-li tu překážku v pohodě obejít, tak se pes zastaví, a je na pánovi, aby si pomocí bílé hole zjistil, proč ten pejsek stojí, co před ním je. Jestli je tam obrubník, jestli je tam překážka nebo cokoliv jiného."

A právě to byl jeden z hlavních smyslů soutěže. Otestovat, jak si psi a jejich majitelé spolu rozumí. Soutěžící svým vodícím psům zcela důvěřovali, ale i tak měli z náročné trasy trošku obavy.

Letošního ročníku celorepublikové soutěže vodících psů se zúčastnilo 26 závodníků, z toho tři byli ze Slovenska.

Štěpánka Martanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme