EURO 2020

Skotsko 0:0 Česko

Mynář zastavil prošetřovanou zakázku na opravu přehrady Klíčava v Lánech

Hradní kancléř Vratislav Mynář zastavil opravu břehů vodní nádrže Klíčava v Lánech, kterou vyšetřuje policie. Informaci přinesla páteční Mladá fronta Dnes. Podle Mynáře oprava není nutná. Oficiálně ale podle dodatku smlouvy došly Hradu peníze. Deník připomíná, že Šéf Lán Miloš Balák je obviněn z manipulace se zakázkou.

Lány Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mynář v minulých letech trval na tom, že opravy břehů nádrže jsou nutné. Teď ale podle zjištění Mladé fronty otočil a tvrdí, že zbývajících 40 milionů z celkem 360milionové zakázky už není potřeba utrácet. A to navzdory tomu, že na to šéf Lesní správy Lán Miloš Balák už podepsal smlouvu s dvěma firmami.

Tajemství Lánské obory: podívejte se do míst, kam je veřejnosti vstup zapovězen

Číst článek

Manažer jedné z nich je stejně jako Balák stíhaný. Firma má navíc k Balákovi blízko – sponzorovala basketbalový klub ve Strakonicích, který Balák v minulosti vedl.

Celá úprava svahů u nádrže byla rozdělená na dvě etapy. Výdaje na tu druhou – dražší – se teď snižují. I první část, která se odehrála ještě před policejní akcí, ale stála 130 milionů.

Deník získal k celé záležitosti posudky geologických expertů. Ti práce na nádrži ve veřejnosti nepřístupné oboře označili za zbytečný luxus.

Přehrada Klíčava leží na kraji veřejnosti nepřístupné Lánské obory. Server iROZHLAS.cz z ní letos v květnu přinesl fotoreportážLesní správa Lány se podle svého webu stará téměř o 5800 hektarů pozemků, které patří České republice.

V souvislosti se zadáváním veřejných zakázek Lesní správou Lány policie loni v červnu zadržela tři lidi a provedla domovní prohlídky na řadě míst ve Středočeském kraji i jinde.

Veronika Šírová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme