Vojáci a policisté chystají společné cvičení. Kvůli možnému přílivu uprchlíků

Armáda a policie budou společně cvičit kvůli možnému náporu uprchlíků. Jednodenní cvičení, kterého se zúčastní stovky vojáků a policistů, by se mělo uskutečnit ještě v průběhu září.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká a slovenská armáda se společně na Libavé připravovaly na zahraniční mise

Česká a slovenská armáda se společně na Libavé připravovaly na zahraniční mise | Foto: Barbora Taševská | Zdroj: Český rozhlas

Akce zaměřená na ochranu hranic by měla sladit komunikaci mezi vojáky a policisty.

Obě skupiny by si při ní měly vyzkoušet, jak se mají zachovat v konkrétních stresových situacích, které mohou v souvislosti s uprchlíky nastat.

Přehrát

00:00 / 00:00

O chystaném společném cvičení vojáků a policistů mluvil ministr obrany Martin Stropnický

„Kolikrát potřebuje voják i policista přesně vědět, co smí, jaký je prostředek, a musí si v tu chvíli věřit. A jeho velitel to musí vědět taky. Potom se nestávají excesy, ať už směrem nahoru, nebo směrem dolů,“ uvedl ministr obrany Martin Stropnický (ANO).

Policisté by si při cvičení měli také vyzkoušet práci s armádní technikou, kterou běžně nemají k dispozici.

Stropnický uvedl, že armáda je v případě potřeby schopná nasadit vrtulníky, průzkumná letadla nebo vozy s detekčními zařízeními.

Chorvatsko zavřelo kvůli migrantům sedm z osmi přechodů do Srbska

Číst článek

I když situace s migranty v ČR zatím není špatná, v rámci Evropy se rychle mění a policisté a vojáci chtějí být připraveni.

„Policie za včerejší den zachytila na území České republiky pět nelegálních migrantů, je to číslo velmi nízké. Na druhou stranu nelze usnout na vavřínech a je třeba se připravovat,“ řekl ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD).

Definitivní termín cvičení bude podle Chovance jasný v pondělí. Ministr vnitra naznačil, že se bude konat v rakouském příhraničí, aby si vojáci a policisté vyzkoušeli akci v reálném prostředí.

Martin Karlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme