Vojáci budou cvičit zásah po útoku na jadernou elektrárnu

Armáda chystá na příští týden unikátní cvičení s názvem Havárie 2005. Jeho hlavní náplní bude odstraňování následků po simulovaném teroristickém útoku na jadernou elektrárnu. Od úterý do čtvrtka se do něj v armádním výcvikovém prostoru Libavá zapojí na sedm stovek vojáků včetně chemiků, polní nemocnice a letecké techniky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vojáci z 1. praporu | Foto: USMC

Náměstek ministra obrany Pavel Štalmach zdůrazňuje, že podobný útok Česku v žádném případě nehrozí: "Úroveň ochrany jaderných elektráren je v České republice na velmi vysoké úrovni, přesto je to jedno z potenciálních rizik, které může nastat, tak si ho chceme procvičit a chceme zjistit, jak v případě, že by náhodou k aktivaci takového rizika došlo, jsme schopni řešit takovou situaci."

Štalmach upřesnil, že armáda si chce v praxi prověřit, nakolik vojáci dokáží spolupracovat a účinně pomáhat v rámci integrovaného záchranného systému hasičům, policistům a zdravotníkům.

Marika Táborská, Pavel Otto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme