Vojáci obvinění ze šikany stále slouží

Deset vojáků, kteří byli obviněni ze šikanování, stále slouží u Hradní stráže. Náčelník vojenské kanceláře prezidenta Ladislav Tomeček na žádost Václava Havla teprve nyní připravuje rozsáhlá opatření, která mají zabránit dalšímu trýznění mladších vojáků. Personální postihy přijdou na řadu až poté, co skončí vyšetřování. To by mělo být podle Tomečka do několika týdnů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle vyjádření prezidentské kanceláře nemohou být na základě zákona o o vojenské službě převeleni a navíc se kancelář řídí presumpcí neviny. Obvinění vojáci už ale podle mluvčího kanceláře Matrina Krafla nechodí do stráže a dělají pomocné práce.

Policie před dvěma týdny obvinila deset vojáků Hradní stráže ze šikanování. Generál Tomeček vzápětí odvolal velitele roty Hradní stráže, avšak k dalším personálním krokům, které chce konzultovat s prezidentem, přistoupí až poté, co bude znát závěry vyšetřování.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme