Vojáci slaví Den ozbrojených sil

Armáda České republiky dnes slaví Den ozbrojených sil. Právě 30. června roku 1918 ve francouzském městě Darney, při slavnostní přehlídce československých legionářů, potvrdila spojenecká Francie jako první právo Čechoslováků na samostatnost a vlastní stát. Den ozbrojených sil slaví armáda od roku 2002, kdy byl stanoven právě na 30. červen rozkazem prezidenta Vávlava Havla.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Památník Národního osvobození Vítkov, Praha město

Památník Národního osvobození Vítkov, Praha město | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

I letos připravili vojáci na tento den řadu akcí a začíná se tradičně na památném pražském Vítkově. Tam položí ministr obrany v demisi Martin Barták společně s náčelníkem generálního štábu Vlastimilem Pickem věnce k hrobu neznámého vojína.

Generální štáb spolu s Vojenským historickým ústavem připravil výstavu, která připomene historii prvního československého odboje.

Od 14 hodin čeká na ty, kdo budou na Staroměstském náměstí, exhibiční vystoupení jednotek čestných stráží z Česka, Polska, Německa a Slovenska. Po exhibici zahraje ústřední hudba Armády České republiky.

Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme