‚Gratulace ke zneškodnění žoldáků.‘ Policie prověřuje nálepky oslavující smrt českých vojáků

Pražští kriminalisté se zabývají texty vylepenými v hlavním městě, které oslavují smrt českých vojáků. Neznámý autor v nich gratuluje „afghánským vlastencům" k zabití tří vojáků, které označuje za žoldáky a okupanty. Věc vyšetřují pro podezření z trestného činu podpora a propagace terorismu. Informoval o tom server iDnes.cz.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vojáci Čestné stráže vynášejí z armádního speciálu tři rakve s ostatky padlých vojáků. | Foto: Ondřej Deml | Zdroj: ČTK

„Kriminalisté vlastním šetřením například zadokumentovali takové výlepy v lokalitě Národní třídy. V dané věci už zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu podpora a propagace terorismu,“ uvedla mluvčí pražských policistů Andrea Zoulová.

Trestní zákoník počítá pro někoho, „kdo veřejně schvaluje spáchaný teroristický trestný čin nebo pro něj veřejně vychvaluje jeho pachatele“, s vězením na dva roky až deset let.

Další místa, kde se nálepky objevily, nechtěla Zoulová z taktických důvodů uvést. „Zabývají se tím kriminalisté, kteří se specializují na extremismus," dodala jen.

VIDEO: Rakve zahalené ve vlajce i státní hymna. Česko se rozloučilo s padlými vojáky

Číst článek

Těla tří českých vojáků, které v neděli v Afghánistánu zabil sebevražedný atentátník, ve středu do vlasti dopravil armádní speciál.

Vojáky Martina Marcina (36), Kamila Beneše (28) a Patrika Štěpánka (24) povýšil v úterý ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) povýšil in memoriam do hodností štábních praporčíků.

Prezident Miloš Zeman padlé vyznamená 28. října in memoriam medailí Za hrdinství. Češi v Afghánistánu působí v rámci podpůrné mise NATO.

Zesnulí vojáci Martin Marcin (36), Kamil Beneš (28) a Patrik Štěpánek (24), kteří byli in memoriam povýšeni do hodnosti štábních praporčíků. Prezident Miloš Zeman jim také 28. října udělí státní vyznamenání, medaili Za hrdinství, in memoriam. | Zdroj: Armáda ČR

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme