Vojáci v Brdech odklízejí žiletkový plot

Odstraňování žiletkového plotu z místa, kde se plánovala výstavba amerického radaru, znovu otevírá otázku, jak aktuální je jeho výstavba. Podle mluvčího Armády ČR Jana Pejška to ale neznamená, že z projektu sešlo: "Americká strana nyní analyzuje celý systém protiraketové obrany jeho účinnost a náklady na něj. Česká republika teď čeká, až ji americká strana sdělí nějaké rozhodnutí."

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ostnatý drát | Foto: licence: GFDL

Česká strana je přitom připravena v projektu i nadále pokračovat: "Podle nás by toto rozhodnutí mělo padnout v průběhu léta nebo podzimu tohoto roku. Podle toho se uvidí, co bude. My jsme připraveni pokračovat ve vyjednávání, ale v tuto chvíli záleží na rozhodnutí americké strany," dodal Pejšek.

Český prezident Václav Klaus v Chabarovsku po jednání se svým ruským protějškem Dmitrijem Medveděvem prohlásil, že spor o zamýšlený americký radar na českém území už není na pořadu dne jak ve vzájemných vztazích s Ruskem, tak v celosvětové situaci s novou americkou administrativou.

Přečtěte si také:
Jihočeští ženisté začali odstraňovat plot kolem radarové kóty v Brdech
Diplomaté: Škrty v americkém rozpočtu neohrožují výstavbu radaru v Česku
V Polsku vznikne důležitý prvek informačního systému NATO

Zdeněk Hejkrlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme