Vojáci v Brdech odklízejí žiletkový plot

Odstraňování žiletkového plotu z místa, kde se plánovala výstavba amerického radaru, znovu otevírá otázku, jak aktuální je jeho výstavba. Podle mluvčího Armády ČR Jana Pejška to ale neznamená, že z projektu sešlo: "Americká strana nyní analyzuje celý systém protiraketové obrany jeho účinnost a náklady na něj. Česká republika teď čeká, až ji americká strana sdělí nějaké rozhodnutí."

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ostnatý drát | Foto: licence: GFDL

Česká strana je přitom připravena v projektu i nadále pokračovat: "Podle nás by toto rozhodnutí mělo padnout v průběhu léta nebo podzimu tohoto roku. Podle toho se uvidí, co bude. My jsme připraveni pokračovat ve vyjednávání, ale v tuto chvíli záleží na rozhodnutí americké strany," dodal Pejšek.

Český prezident Václav Klaus v Chabarovsku po jednání se svým ruským protějškem Dmitrijem Medveděvem prohlásil, že spor o zamýšlený americký radar na českém území už není na pořadu dne jak ve vzájemných vztazích s Ruskem, tak v celosvětové situaci s novou americkou administrativou.

Přečtěte si také:
Jihočeští ženisté začali odstraňovat plot kolem radarové kóty v Brdech
Diplomaté: Škrty v americkém rozpočtu neohrožují výstavbu radaru v Česku
V Polsku vznikne důležitý prvek informačního systému NATO

Zdeněk Hejkrlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme