Vojáci mechanizovaného praporu z Hranic zamířili na cvičení Severoatlantické aliance do Litvy

VJTF - to je zkratka pro síly velmi rychlé reakce NATO. Jejich součástí jsou taky vojáci mechanizovaného praporu z Hranic. I když pandemie veškerá cvičení na našem území dočasně zastavila, zhruba dvě stovky hranických vojáků se jednoho zúčastní. Konkrétně mezinárodního cvičení Severoatlantické aliance v Litvě. Vydali se na něj v neděli a pondělí speciálními železničními transporty.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nasazení do pěti dnů kdekoliv na světě. To je úkol, který pro síly severoatlantické aliance musí vojáci z Hranic splnit. Cvičení Brilliant Jump má jejich připravenost prověřit.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vojáci mechanizovaného praporu z Hranic zamířili na cvičení NATO

„Obdrželi jsme aktivaci od operačního velitele a jeli jsme podle našich standardních operačních postupů. V ničem nebyl problém. Minulý rok jsme se účastnili dvou obdobných cvičení v Polsku, takže to není úplně ojedinělé,“ říká velitel hranického praporu Libor Tesař.

Transport se skládá z několika vagónů naložených technikou, pásovými transportéry. „Vlak má 15 vagónů a veze 6 osobních a 14 nákladních vozidel,“ doplňuje kapitán Petr Bláha.

Vojáci ve vlaku stráví 4 dny. „Čtvrtého bychom měli být na hranici s Litvou a překládat techniku na vlak pro jiný druh koleje,“ uzavírá kapitán.

Lenka Kratochvílová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme