Při výbuchu granátu ve Vyškově se zranili tři vojáci, jeden těžce. Událost šetří vojenská policie

Při výcviku v hodu granátem byli v pondělí ve vojenském prostoru Březina u Vyškova zraněni tři vojáci, jeden z nich těžce. Vážně zraněného přepravil vrtulník ve stabilizovaném stavu do brněnské fakultní nemocnice. Událost šetří vojenská policie, sdělil Tomáš Maruščák z tiskového oddělení generálního štábu.

Březina u Vyškova (Aktualizováno: 20:23 21. 10. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přehlídka 2018, Evropská třída, 28.10.2018 | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Tři vojáci byli dnes po poledni zraněni při výcviku v hodu granátem ve Vojenském výcvikovém prostoru Březina. Jeden z vojáků byl zraněn těžce, do Fakultní nemocnice Brno byl letecky transportován ve stabilizovaném stavu,“ uvedl Maruščák. Další dva vojáci byli podle něj zraněni lehce a záchranná služba je také přepravila do brněnské nemocnice.

Zeman i Babiš jsou pro investice do armády a její modernizaci. Podle premiéra zaspalo Česko dobu

Číst článek

„Událost je předmětem šetření vojenské policie. Armáda rodinu těžce zraněného vojáka vyrozuměla,“ dodal mluvčí.

Mluvčí jihomoravské záchranné služby Michaela Bothová řekla, že dva další s lehčími až středně těžkými zraněními byli převezeni do Vojenské nemocnice Brno.

Výbuch munice armáda řešila i v září 2017, při incidentu tehdy zemřel ve vojenském areálu ve vyškovských Dědicích jeden člověk. Druhý utrpěl zranění oka.

Podle vyšetřování za tehdejší explozi v budově Jugo mohla neodborná manipulace s municí. Neštěstí se odehrálo ve veřejnosti nepřístupných sklepních prostorách, které využívala vojenská policie. Trestní stíhání vyšetřovatelé odložili, protože hlavní podezřelý při explozi zemřel. Podle tisku vybuchl granát.

Vojenský prostor Březina leží nedaleko vyškovské vojenské akademie, která jej proto používá k výcviku.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme