Voják obviněn z postřelení svého kolegy

Policie obvinila vojáka elitní jednotky z postřelení kolegy. Šestatřicetiletý příslušník brigády rychlého nasazení v Havlíčkově Brodě je podezřelý, že v pondělí hodinu před půlnocí postřelil vlastní legálně drženou pistolí o šest let mladšího kolegu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pistole | Foto: Jan Rosenauer

Tragédie se udála v době, kdy vojáci byli mimo službu v bytě obviněného. Předtím údajně popíjeli v nedaleké restauraci. Pokud soud vojákovi prokáže úmyslné ublížení na zdraví, hrozí mu až osm let vězení. Ještě před tím, než padlo obvinění, platila verze, že oběť si zranění způsobila sama pravděpodobně nešťastnou náhodou.

Teď je v neurochirurgické nemocnici v Brně a jeho stav je vážný. Muž byl ošetřen na anesteziologickém oddělení okresní nemocnice. Rozsah zranění popsal primář Michal Fišer: "Měl rozrdcený oční bulvus a výstřel v zadní části hlavy. Byl v hlubokém bezvědomí. V jednu hodinu pacient v těžkém stavu, se zajištěnými základními životními funkcemi byl převezen na oddělení neurochirurgie fakultní nemocnice Brno-Bohunice."

Údajně devětadvacetiletý muž měl se svým kamarádem popíjet v jedné z havlíčkobrodských restaurací. Pak se s kamarádem vojákem vydal do jeho bytu, kde si prohlíželi legálně drženou zbraň ráže 7,65 milimetrů. Při manipulaci se měl dívat do hlavně zbraně, když z ní vyšel výstřel. Podle armádních zdrojů byl voják 1. listopadu přijat ke spojovacímu praporu elitní brigády. V době úrazu byl mimo službu, stejně jako jeho kolega a neměl u sebe služební zbraň.

Podle mluvčí východočeské policejní správy v Hradci Králové Renaty Šanderové se případem zabývají královéhradečtí kriminalisté spolu s vojenskou policií. "Ke střelnému zranění došlo v době osobního volna při manipulaci se zbraní. Na místě byli v této době přítomni i další dva vojáci. V důsledku manipulace s legálně drženou zbraní došlo k vážnému poranění vojáka v oblasti hlavy. Policie vyšetřuje okolnosti a příčiny tohoto zranění."

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Jiří Máslo, Marcela Lanková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme