Vojáky sloužící čtvrt roku v Afghánistánu ocení ministr obrany

Počet obětí konfliktu v Afghánistánu dnes a denně přibývá, proto je pro každého vojáka velký úspěch, když se vrátí z mise živý. Podařilo se to i stovce českých příslušníků vrtulníkové jednotky, která se tento měsíc z vyostřeného prostředí Afghánistánu vrátila. Dneska se dočkají zasloužené odměny, dostanou medaile ministra obrany.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští a afghánští vojáci před jedním z tréninkových vrtulníků | Foto: Ivan Pospíchal

Manželky, děti a rodiče vojáků dnes do posledního místa zaplní Masarykovo náměstí v Přerově, v jeho centru v uniformách nastoupí příslušníci Druhé rotace vrtulníkářů, kteří mají za sebou náročnou misi. Bezpečnostní rizika v zemi zmítané otevřeným konfliktem s Talibanci jsou totiž stále velká.

Proto byli součástí týmu i palubní střelci. Navíc modernizované vrtulníky MI 171 létali za obtížných klimatických podmínek ve vysokých horách.

Jak říká velitel 23. základny vrtulníkového letectva v Přerově plukovník Jaromír Šebesta všichni vojáci, mezi nimi i devět žen, se z mise vrátili v pořádku.

Pod vedením Američanů plnili přerovští vrtulníkáři převážně úkoly spojené s přepravou osob a materiálu a to na celém území Afghánistánu.

Jana Zemková, pir Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme