Nedošlo k trestnému činu, odložila vojenská policie případ smrti svého příslušníka v Týništi nad Orlicí

Vojenská policie odložila případ červnové střelby v armádním muničním skladu v Týništi nad Orlicí na Rychnovsku. Na následky střelného poranění tehdy zemřel vojenský policista. Jak serveru iROZHLAS.cz sdělila mluvčí Nikola Hájková, nešlo o trestný čin. ČTK už tehdy informovala, že podle jejích informací šlo buď o nešťastnou náhodu, nebo sebevraždu. To ale Hájková nepotvrdila.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vojenská policie | Zdroj: Profimedia

„Ve věci střelby v zásobovacím úseku Týniště nad Orlicí z června letošního roku nedošlo ke spáchání trestného činu. Z tohoto důvodu pověřený policejní orgán vojenské policie rozhodl o jejím odložení,“ sdělila serveru iROZHLAS.cz mluvčí vojenské policie.

V Týništi nad Orlicí zemřel po střelbě vojenský policista, incident se vyšetřuje

Číst článek

Jak tehdy Hájková informovala, vojenský policista zemřel na místě na následky střelného poranění. V době střelby byl ve službě.

Základna v Týništi je ústředním skladovým, zkušebním a zásobovacím zařízením, které pro českou armádu zajišťuje kompletní zabezpečení municí, řízenými střelami, výbušninami a pyrotechnickými prostředky. Sklad střeží vojenská policie.

Skladový areál má rozlohu 496 hektarů, obvod vnějšího oplocení je přes 12 kilometrů. Nachází se v něm 71 skladišť a přes 33 000 metrů čtverečných užitné skladové plochy.

Petr Jadrný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme