Vojenská rozvědka podle poslanců Baštu sledovala

Sněmovní Výbor pro obranu a bezpečnost dospěl k závěru, že vojenská rozvědka opravdu sledovala bývalého ministra odpovědného za zpravodajské služby Jaroslava Baštu. Podle šéfa sněmovního výboru Petra Nečase se vládní Výbor pro zpravodajskou činnost dementováním těchto informací zřejmě pokusil nepříjemné kauzy zbavit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Po uzavřeném jednání branně-bezpečnostního výboru Nečas řekl, že tehdejší náčelník Vojenské zpravodajské služby František Štěpánek pochybil, když před třemi lety použil zpravodajského prostředku, aby zjistil okolnosti jeho schůzky s lidmi z rozvědky. Ofenzivní rozvědka totiž podle jeho slov nesmí zpravodajské prostředky proti občanům České republiky na jejím území používat.

Nečas považuje Štěpánkovo jednání za ojedinělý "osobní zkrat", za který by měl být kázeňsky potrestán. Štěpánek nyní působí jako styčný důstojník naší armády na velitelství NATO v belgickém Monsu. Do svého působiště vycestoval ve středu se souhlasem vládního Výboru pro zpravodajskou činnost.

Marika Táborská, František Lutonský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejčtenější za posledních 24 hodin

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme