Zemřel historik Ivo Pejčoch, dlouholetý pracovník Vojenského historického ústavu

V 57 letech zemřel v sobotu historik Ivo Pejčoch. Informoval o tom Vojenský historický ústav, kde Pejčoch pracoval 12 let. O moderní a především vojenskou historii se zajímal už od mládí. Pejčoch vystudoval historii na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy, od roku 2007 působil jako vědecký pracovník Vojenského historického ústavu.

Praha (Aktualizováno: 20:44 22. 7. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Historik Ivo Pejčoch | Foto: Luboš Vedral | Zdroj: Český rozhlas Radiožurnál

Kromě stovek prací a článků do časopisů napsal taky kolem padesáti knih. „Jeho úhelným dílem byla mnohasvazková série Obrněná technika, předtím se podílel na rozsáhlé sérii, která se jmenovala Válečné lodě,“ připomněl Pejčochova nejdůležitější díla jeho přítel a kolega z Vojenského historického ústavu Jiří Rajlich. „Pozemní technika a ty lodičky, to bylo jeho,“ dodal.

Přes železnou oponu utíkali na Západ i pohraničníci, připomíná historik Ivo Pejčoch

Číst článek

V červenci 2018 Pejčoch utrpěl infarkt při jízdě na kole, kvůli jeho následkům byl dlouhodobě upoután na lůžko.

Pejčochovi kolegové z Vojenského ústavu připomněli historikovu bohatou akademickou činnost. „Dokázal po sobě zanechat dílo skutečně epických rozměrů. Mezi českými historiky, věnujícími se vojenským dějinám, patřil díky svému širokému tematickému záběru a pracovní a publikační píli k jedné z nejvýraznějších osobností posledních dekád,“ uvedli na stránkách ústavu.

mv, cha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme