Výbor KSČM nejednal o kauze údajného lobbingu předsedy Filipa. ‚Má naši důvěru,‘ řekl Grospič

Údajným lobbováním předsedy komunistické strany Vojtěcha Filipa se širší vedení KSČM nezabývalo. Filip má podle místopředsedy Stanislava Grospiče ve výboru důvěru. Šéf komunistů ke kauze znovu uvedl, že jde o mediální útok na jeho osobu.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda KSČM Vojtěch Filip

Předseda KSČM Vojtěch Filip | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Filip na úvod jednání členům vedení zopakoval své vysvětlení celé kauzy. Část komunistů Filipa totiž vyzvala, aby objasnil své lobbování ve prospěch firmy obviněného podnikatele. Žádná diskuse ale podle Grospiče nenásledovala.

„Bereme vysvětlení, které zaznělo, a prohlášení předsedy jako dostatečně vysvětlující pro výkonný výbor, stranické orgány i členskou základnu. Zopakoval, že je to předmětem mediálního útoku a že vznesl své právo interpelovat jako člen zákonného sboru,“ komentoval jednání Grospič.

Proč Filip orodoval za obviněného podnikatele u finančního úřadu? ‚Ať se na mě obrátí i ostatní,‘ říká

Číst článek

Filip už dřív v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu odmítl, že by vyhověl výzvám opozice a kvůli kauze odstoupil z funkce místopředsedy sněmovny. „To opravdu nehodlám. Já jsem udělal všechno podle svého ústavního slibu. Já mám právo na takový dotaz, ten dotaz jsem položil, dostal jsem odpověď a odpověď pro mě byla uspokojující,“ řekl Filip.

Podle deníku Právo Filip na přelomu loňského roku lobboval na ústeckém finančním úřadu za První chráněnou dílnu obviněného podnikatele Tomáše Horáčka. Ten je podezřelý z toho, že ovlivňoval přidělování zakázek v nemocnicích a žádal za to úplatky.

ztr, mus Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme