Vojtěch Filip obhájil post předsedy KSČM

Komunisti mají staronového předsedu. Další čtyři roky stranu dál povede Vojtěch Filip.Ten získal šedesát procent hlasů. Komunisti si zvolili i prvního místopředsedu. Funkci delegáti svěřili bývalému poslanci Petru Šimůnkovi. Dnešek bude na libereckém sjezdu ve znamení voleb řadových místopředsedů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

VIII. Sjezd KSČM v Liberci, Vojtěch Filip | Foto: Filip Jandourek

„Bude to složité. V tomto ohledu chci jednat jak s oběma kandidáty na předsedu. Samozřejmě budu jednat s Miroslavou Vostrou, aby obhajovala funkci místopředsedkyně pro ekonomiku. Pokud jde o odborné zázemí, tam to možná bude ještě tvrdší rozstřel, než byl o funkci předsedy,“ řekl Filip, s kým bude o těchto funkcích jednat.

Vojtěch Filip vede stranu od roku 2005. Ve volbě porazil dva protikandidáty - poslance Stanislava Grospiče a komunálního politika Martina Jurošku. Filip považuje svůj mandát za silný:

„Myslím si, že 60 procent odevzdaných hlasů je mandát poměrně silný. Samozřejmě ta samotná dvoukolová volba ukazuje na to, že nároky členské základny na nově zvolené vedení budou mnohem vyšší, než byly do této doby.“

Komunisté chtějí nadále prosazovat bezplatné zdravotnictví i školství a progresivní zdanění. O podrobnějším stranickém programu rozhodnou odpoledne na svém libereckém sjezdu.

„Myslím si, že zásadní stabilní levicová politika nemůže ve svých důsledcích snížit koaliční potenciál KSČM. Koneckonců, naše politika přeci není apriori zaměřena vůči jiným politickým stranám, ale zaměřena pro občany.“ popsal Radiožurnálu Stanislav Grospič, jak si další fungování komunistů představuje.

Václava Marešová, pir Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme