Volba členů Rady České televize bude v pátek

Poslanci z volebního výboru znovu zkontrolují podklady více než 80 uchazečů o členství v Radě České televize. Tím odsouvají volbu radních ve sněmovně až na pátek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Důvodem k tomuto přehodnocení je podle předsedy výboru Jana Vidíma z ODS zjištěná nesrovnalost v materiálech jednoho z kandidátů, který postoupil do užšího 45 jmenného seznamu, z něhož měli zákonodárci Radu sestavovat.

Jan Vidím dále Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu sdělil, že výbor chce pro jistotu a pro předejití jakýmkoli dalším pochybnostem ještě jednou projít proceduru ověřování podkladů kandidátů do Rady České televize. A to i přesto, že je přesvědčen, že postupoval zcela v souladu se zákonem a s pravidly stanovenými pro tuto proceduru.

Výběr uchazečů o členství v Radě České televize označila Občanská liga za protiústavní. Toto uskupení, které vzniklo na základech iniciativy Česká televize věc veřejná, proto doporučuje těm kandidátům, které volební výbor nevybral mezi 45 postupujících, aby podali stížnost k Ústavnímu soudu.

Milada Richterová, Radek Fischer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme