CVVM: Volby by v únoru vyhrálo hnutí ANO se třiceti procenty hlasů. ODS dohnala Piráty

Únorové volby do Poslanecké sněmovny by opět vyhrálo hnutí ANO se zhruba třicetiprocentním ziskem hlasů, podobně jako v lednu. Vyplývá to z pátečního volebního modelu Centra pro výzkum veřejného mínění.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volební model CVVM - únor 2019 | Zdroj: Infogram

ANO by podle CVVM získalo v únoru 30,5 procenta hlasů, což je o půl procentního bodu méně než v lednu.

CVVM: Z představitelů státu lidé nejvíc věří Zemanovi s Rychetským, nejhůř dopadli Kalousek a Babiš

Číst článek

ODS se opětovně přiblížila k Pirátům, obě uskupení by měla shodně 14,5 procenta hlasů, a to díky meziměsíčnímu posílení ODS o půldruhého procentního bodu.

ČSSD naopak od ledna mírně oslabila na aktuálních 11 procent, čímž se vrátila přibližně na úroveň srovnatelnou s posledními šetřeními loňského roku, uvedlo CVVM. Sociální demokraté tak jen těsně předstihli KSČM s deseti procenty.

Kolem pětiprocentní hranice pro vstup do sněmovny se pohybovaly KDU-ČSL, SPD a STAN. Lidovci zůstali stejně jako v lednu na pěti , TOP 09 na třech procentech.

Starostové si polepšili o jeden procentní bod na 4,5 procenta, což by byl podle modelu i zisk SPD. U lidovců, Starostů ani SPD by nebylo podle CVVM jisté, zda by se jejich zástupci do sněmovny dostali či nedostali.

Pokud by se v únoru 2019 konaly sněmovní volby, podle tak vlastního vyjádření by se jich zúčastnilo 63 procent českých občanů.

Volební model připravilo CVVM na základě odpovědí 783 respondentů starších 18 let v šetření, které provedlo mezi 2. a 13. únorem.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme