Volby do sněmovny by na konci října vyhrála ODS

Volby do Poslanecké sněmovny by koncem října vyhrála ODS. Podle průzkumu preferencí společnosti Sofres-Factum by ji volilo 19,3 procenta lidí. Druhá čtyřkoalice by získala 18,4 procenta a třetí ČSSD 15,3 procenta voličů. Do sněmovny by se ziskem 12,4 procenta dostali i komunisté. Nerozhodných bylo 27,5 procenta respondentů. Koncem října by se voleb zúčastnilo 72,6 procenta občanů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z výsledků tří průzkumů společnosti vyplývá, že od září preference ODS mírně stouply ze 17,7 na 19,3 procenta. Sofres- Factum zveřejnila i volební prognózu - přesnější odhad výsledku voleb, který bere ohled i na skutečnou účast potencionálního voliče a skupinu nerozhodných respondentů. Podle ní by ODS získala ve volbách 27,2 procenta hlasů. Oblibu občanských demokratů u voličů potvrdily i nedělní krajské volby, v nichž vítězná ODS dostala 23,8 procenta hlasů. Preference vládní ČSSD klesly ze zářijových 17,9 na říjnových 15,3 procenta. Stanislav Hampl ze společnosti Sofres-Factum ale zdůraznil, že pokles je v rámci statistické chyby. Volební prognóza přičítá ČSSD 20,7 procenta hlasů.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme