Volby do sněmovny by vyhrála ODS

Volby do Poslanecké sněmovny by podle šetření Institutu pro výzkum veřejného mínění vyhrála na přelomu listopadu a prosince ODS před sociální demokracií a komunisty. Pokud by se ale sečetly hlasy jednotlivých stran čtyřkoalice s hlasy těch, kteří spontánně preferují čtyřkoalici jako celek, zvítězila by tato formace se 31 procenty hlasů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ODS by dalo hlas 21 procent, ČSSD 17 a KSČM 16 procent dotázaných. Stejně jako dnes zveřejněné šetření agentury STEM prokázal i výzkum IVVM značný propad ČSSD, kterou preferuje o pět procent méně lidí než v listopadu. Podle STEM klesla podpora sociální demokracie z 20,2 na 15,3 procenta.

KDU-ČSL by podle IVVM získala deset procent a Unie svobody osm procent preferenčních hlasů. Čtyřkoalici jako samostatnému subjektu vyslovilo podporu 12 procent dotázaných.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme