Předběhnout staletý strany po osmi měsících fungování je úžasný, říká Šlachta o výsledku Přísahy

Bývalý elitní policista Róbert Šlachta je nadšený z toho, že jeho hnutí Přísaha v průběžných výsledcích voleb předstihuje ČSSD a komunisty. Politickým konkurentům vzkázal při příjezdu do volebního štábu, že „mejdan teprve začíná“. To, že Přísaha zřejmě nepřekročí pětiprocentní hranici nutnou pro vstup do sněmovny, Šlachtu sice mrzí, připomněl ale, že jeho hnutí existuje teprve krátce.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hnutí Přísaha v čele s Róbertem Šlachtou unikl vstup do Poslanecké sněmovny jen těsně, ve volbách získalo zhruba 4,73 procenta hlasů | Foto: Vondrouš Roman | Zdroj: ČTK

„Já si myslím, že předběhnout tady staletý strany po osmi měsících fungování je úžasný,“ řekl dobře naladěný Šlachta novinářům. Do štábu Přísahy, který se nachází na pražském Smíchově, dorazil autem z Moravy.

Sečteno je přes 99 procent okrsků. Koalice Spolu přeskočila hnutí ANO, má přes 27 procent

Číst článek

Výsledek v aktuálních volbách vnímá Šlachta jako výzvu, aby hnutí pokračovalo. „Pro nás nic nekončí, pro nás to začíná,“ prohlásil. Poukázal na to, že oproti ostatním stranám měla Přísaha na kampaň mnohem menší rozpočet. „Takže pecka,“ uzavřel politický nováček a poděkoval spolupracovníkům.

Přísaha před volbami avizovala, že jejím cílem je překročení pětiprocentní hranice. Voliče oslovovala hlavně kontaktní kampaní. Z neparlamentních uskupení mělo podle předvolebních průzkumů právě Šlachtovo hnutí největší šanci se do sněmovny dostat.

Hlavním tématem hnutí je boj s korupcí a klientelismem. Přísaha chce také zrychlit práci soudů či usilovat o zachování české identity. Odmítá přijetí eura, kvóty na uprchlíky nebo privatizaci páteřních nemocnic. V souvislosti s covidem-19 slíbila prošetření všech zakázek z doby nouzového stavu. Šlachta už dříve avizoval, že hnutí bude kandidovat i v komunálních volbách v příštím roce.

Rozhodnutí založit politické hnutí oznámil Šlachta letos v lednu. Registraci získalo v dubnu. K letošnímu červnu mělo 128 členů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme