Volby na Vysočině by aktuálně vyhrála ČSSD. Získala by 23 procent

Krajské volby na Vysočině by aktuálně vyhrála ČSSD. Podle průzkumu společnosti ppm factum pro Český rozhlas by nyní získala 23,1 procenta hlasů. Druhou ODS by volilo 17,7 voliče.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Exkluzivní průzkum pro ČRo | Foto: Michal Jindra

ČSSD by si ve srovnání s minulý krajskými volbami pohoršila. I tak ale stále drží první pozici, upozornil spoluautor průzkumu František Bartoš.

„Nyní by získala o 17 procentních bodů méně než před čtyřmi lety. Ztrácí ODS, ale pouze o tři procentní body. Dvě největší strany ztrácejí především na úkor nových uskupení,“ upřesnil Bartoš.

Volební model - Kraj Vysočina | Foto: ppm factum

Do zastupitelstva kraje Vysočina by se dostali také komunisté s téměř 15 procenty, KDU-ČSL s 12 procenty hlasů a TOP 09 a Starostové, které by aktuálně volilo 11 procent voličů. Okolo pětiprocentní hranice se pohybuje také koalice Pro vysočinu a SPO Zemanovci.

Změna preferencí od předchozích voleb - Kraj Vysočina | Foto: ppm factum

Citovaný volební model zachycuje aktuální volební preference, od kterých se výsledky říjnových voleb mohou i výrazně lišit.

Dotazování proběhlo 30. 8. - 5. 9. na vzorku 1010 osob z Kraje Vysočina starších 18 let, vybraných kvótním výběrem.

Průzkum agentur SC&C a STEM/MARK pro ČT, publikovaný 3. 9., naznačuje, že v kraji má největtší podporu ČSSD 27,5 %, KSČM 19 %. Třetí ODS by získala 13 %.

Předvolební speciál s Martinem Veselovským z Jihlavy vysílá Radiožurnál ve čtvrtek po 17. hodině. Videopřenos můžete sledovat na našem webu Zprávy.rozhlas.cz.

Přehrát

00:00 / 00:00

Výsledky předvolebního průzkumu rozebral v Ozvěnách dne komentátor ČRo-1 Petr Nováček

Metodika práce s výsledky předvolebních výzkumů v krajích

Číst článek

Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme