Volby potmě? V zadlužené obci nejde proud

Zadlužená obec Podhořany u Ronova na Chrudimsku se připravuje na volby. Je ale možné, že obyvatelé ani neuvidí kam hodit volební lístek, protože obecní objekty jsou odkázány jen na denní světlo. V úterý večer totiž Východočeská energetika zastavila Podhořanům dodávky elektrické energie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pouliční lampa | Foto: Jan Rosenauer | Zdroj: AFP

Obec zůstala po tmě, svítí jen soukromé objekty. Víkendové volby do Poslanecké sněmovny by se tedy mohly ponořit do úplné tmy. To ale odmítá chrudimský okresní úřad a snaží se zajistit do pátku náhradní agregáty, které zajistí dodávku proudu. O zaplacení úhrady za zapůjčení strojů a spotřebovanou energii však stále není jasno.

Obyvatelé Podhořan jsou událostmi posledních dnů znechuceni a odmítají jít k volebním urnám. Ke splacení dluhů plynařské firmě bude sloužit také dražba obecního majetku, která se připravuje na nejbližší dny. V podobné dražbě nedávno přišlo o většinu majetku i známé horské městečko Rokytnice.

Petr Kouba, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme