Volby se blíží - lístky byste už měli mít

Volby do poslanecké sněmovny se nezadržitelně blíží. Hlasovací lístky bychom měli dostat nejpozději tři dny před volbami. To znamená, že v našich poštovních schránkách by měly být dnes. Každý volič má k dispozici preferenční hlasy, kterými může ovlivnit pořadí na kandidátce, jak s nimi naložit, radí v příspěvku mluvčí Ministerstva vnitra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

volič u urny | Foto: Jan Rosenauer

Hlasovací lístky k volbám do Poslanecké sněmovny bychom měli nalézt v našich poštovních schránkách nejpozději dnes. Mluvčí Ministerstva vnitra Gabriela Bártíková Radiožurnálu připoměla, že každý volič má k dispozici preferenční hlasy, kterými může ovlivnit pořadí na kandidátce: "Na hlasovacím lístku volič zároveň může zakroužkováním pořadového čísla nejvýše u dvou kandidátů uvedených na témže hlasovacím lístku vyznačit, kterému z kandidátů dává přednost."

"V případě, že dojde k jejich poškození nebo ztrátě anebo volič zjistí, že nemá k dispozici všechny hlasovací lístky, je možné požádat ve volební místnosti o vydání nové kompletní sady hlasovacích lístků."

Markéta Kaclová, Dana Jaklová, Jaroslav Hausdor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme