Volby v Chanově budou v pořádku, tvrdí primátor

Volby na mosteckém sídlišti Chanov proběhnou podle primátora Vladimíra Bártla regulérně. Vpředvečer prvního volebního dne se tam někdo pokusil o jejich zmanipulování. Stovky tamních obyvatel - zejména Romů - totiž dostaly obálku, ve které byl pouze volební lístek ČSSD. Primátor Bártl ale ujišťuje, že nyní je už všechno v pořádku. Od rána totiž magistrát distribuoval lidem nové kompletní obálky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

poslední přípravy na volby | Foto: Petr Eret

Jak řekl Bártl Radiožurnálu, on sám se dnes osobně pojede podívat, jestli na chanovském sídlišti probíhá všechno tak, jak má. "Včera už večer, když jsme zjistili, k čemu došlo, tak jsme na magistrátu svolali všechny příslušné pracovníky, večer jsme nasáčkovali nové obálky a v ranních hodinách začala distribuce. Tuto distribuci děláme i ve spolupráci se základní školou. Někdy je komplikované Romům obálky doručit, ale každý z nich má samozřejmě možnost získat je i ve volební místnosti."

Přehrát

00:00 / 00:00

V. Bártl o podvodu s lístky

Případ řeší také policie. Kriminalisté už zadrželi poštovního doručovatele, který obálky roznášel. Obálky obsahovaly jen volební lístek sociální demokracie, na němž bylo navíc zakroužkované jméno lídra strany za Ústecký kraj Josefa Hojdara.

Policisté zajistili 445 neúplných obálek, z toho 145 přímo z brašny zadrženého doručovatele. Ten byl už také podle policejního mluvčího Denise Čiliaka obviněn ze dvou trestných činů. "V souvislosti s případem manipulace s volebními lístky v Mostě bylo 44letému muži sděleno obvinění z trestných činů maření přípravy a průběhu voleb a porušování tajemství dopravovaných zpráv. Po druhé podezřelé osobě se intenzivně pátrá. Stíhání obviněného je vedeno na svobodě." Policisté nyní pátrají po iniciátorovi tohoto činu.

Josef Hojdar jakékoli spojení s tímto případem popírá. Někteří chanovští Romové tvrdí, že měli za každý odevzdaný hlas dostat 150 korun.

Jitka Malá, Pavla Kvapilová, Marika Táborská, Eva Holá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme