Výběr z médií: volební letáky nejsou reklama, zóny s rychlostí 30 km/h i ušetřené miliardy

Ve středečním tisku se dočtete, že předvolební letáky můžou do schránky dostat i lidé, kteří na ní mají, že nechtějí dostávat reklamu. Píše o tom Deník. V českých městech přibývá podle Lidových novin zón s nejvyšší povolenou rychlostí 30 kilometrů za hodinu. A stát ušetřil přes dvacet miliard díky používání datových schránek, informuje deník E15. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V českých městech přibývá zón s nejvyšší povolenou rychlostí 30 kilometrů za hodinu, píšou Lidové noviny (ilustrační foto) | Foto: Joe Kniesek | Zdroj: Flickr | CC BY 2.0,©

E15

Stát za dvanáct let užívání datových schránek ušetřil víc než 27 miliard korun. Zájem o ně ale stále mají hlavně firmy. Dočtete se to ve středečním deníku E15. Ministerstvo vnitra teď chce k užívání elektronických schránek nalákat víc lidí.

Deník N

Tloušťka jako riziko, to je titulek Deníku N. Podle něj mělo nadváhu až 85 procent pacientů s covidem-19 na lůžkách intenzivní péče. Obezita je totiž po věku druhým nejrizikovějším faktorem pro komplikovaný průběh nemoci.

Daně i očkovací certifikát online. K čemu je elektronická identita

Číst článek

Lidové noviny

V českých městech přibývá zón s nejvyšší povolenou rychlostí 30 kilometrů za hodinu. Všímají si toho středeční Lidové noviny. Omezení rychlosti všude tam, kde se ve větší míře pohybují chodci a cyklisté, chce i připravovaná Strategie BESIP 2021-2030.

Deník

Předvolební noviny a letáky můžou doručovatelé házet i do poštovních schránek domácností, které nechtějí dostávat reklamu. Zjistil to Deník. Materiály politických stran nejsou podle zákona propagační, ale informační.

Právo

Drony v národních parcích a dalších přírodních rezervacích ohrožují zvířata. Upozorňuje na to středeční Právo. Za létání v chráněných územích přitom majitelům bezpilotních zařízení hrozí pokuta až 100 tisíc korun.

Kateřina Bečková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme