Volební lídr ČSSD se distancuje od straníků obviněných z korupce

Dva členové sociální demokracie z resortu dopravy, kteří jsou obviněni z údajné korupce, nejspíš v ČSSD skončí. Prohlásil to dnes premiér Jiří Paroubek, který tvrdí, že ho zklamali nejen politicky, ale i lidsky. Už v pátek přitom grémium strany vyzvalo mateřskou organizaci obou obviněných, aby jejich členství v ČSSD co nejdříve ukončila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Paroubek | Foto: Miroslav Konvalina

Jde o vedoucí sekretariátu jednoho z náměstků ministra dopravy Ludmilu Schwarzovou a tajemníka Státního fondu dopravní infrastukruty Josefa Lázničku. Premiér současně pochválil policii za dobře odvedenou práci.

"Osobně nikoho z těch lidí neznám, i když jedna z těch zatčených je členkou ústředního výkonného výboru, tím nevylučuji, že jsem ji někdy viděl, nebo dokonce prohodil nějakou větu. Ale nic, po pravdě řečeno, mi její portrét uveřejněný v novinách neříká. Chtěl bych říci, že ti lidé zklamali - morálně, politicky. Jsou pro mne naprosto nepřijatelní," uvedl před novináři premiér.

Paroubek zároveň policii vyzval, aby co nejrychleji dokončila další sledované korupční kauzy, a to především případy Zdeňka Doležela a Michala Krause z ČSSD a Vladimíra Doležala z ODS.

O osudu bývalého tajemníka Státního fondu dopravní infrastruktury Josefa Lázničky by podle našich informací měla stranická organizace v Jihlavě rozhodnut tuto středu. Kdy bude žďárská organizace řešit případ vedoucí sekretariátu náměstka ministra dopravy Ludmily Schwarzové, nevíme. Láznička i Schwarzová jsou ve vazbě. V sobotu je tam spolu s dalšími čtyřmi obviněnými poslal soud. Za mřížemi skončil i olomoucký lobbista František Vybíral a pražský realitní magnát Miloš Červenka. Policie je podle neoficiálních informací podezírá z toho, že přes letité kontakty v dalších státních úřadech i strategických soukromých firmách pomáhali skupině podnikatelů za úplatky ovlivňovat státní rozhodnutí a to v souvislosti s výrobou biolihu a spekulací s pozemky.

Milan Kopp, Vít Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme