Volební prognóza: ČSSD zaznamenává další pokles

KSČM by nyní podle volební prognózy Factum Invenio získala přes 25 procent hlasů. S pětatřiceti procenty by volby vyhrála ODS, která si nadále upevňuje vedoucí postavení mezi politickými stranami. Do sněmovny by prošly ještě ČSSD a KDU-ČSL.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Parlament ČR, Poslanecká sněmovna

Parlament ČR, Poslanecká sněmovna | Foto: Jan Rosenauer

Vládní ČSSD na třetím místě zaznamenala další výrazný pokles. Takové výsledky by stačily k tomu, aby ODS a KDU-ČSL získaly v Poslanecké sněmovně většinu.

Výsledky volební prognózy ohodnotili představitelé jednotlivých stran. Premiér Jiří Paroubek za ČSSD se k volebním odhadům vyjádřil pouze stručně. "Vládu jsem převzal před několika dny. Takže to beru tak, že za tři či čtyři měsíce to může být jinak," řekl Paroubek.

Miroslav Kalousek za KDU-ČSL konstatoval, že lidovci si váží posilování preferencí své stany a doufají v pokračování. "V levé části politického spektra bych byl mnohem raději, kdyby byla daleko silnější sociální demokracie, než komunisté, ale to je samozřejmě věcí politiky sociální demokracie," konstatoval Kalousek.

Místopředseda KSČM Jiří Dolejš posilování své strany vnímá jako signál toho, že se komunisté do vládní krize nezapojili a neposílili tak nedůvěru voličů k politickým stranám.

Lucie Husárová 1, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme