Volební systém v Praze podle Béma vyřeší jedině změna zákona

Volební systém v Praze znevýhodňuje malé strany. Ve Dvaceti minutách Radiožurnálu to potvrdil končící pražský primátor Pavel Bém z ODS. Nemyslí si ale, že by tento problém mohl vyřešit Ústavní soud, na který se kvůli volbám v Praze obrátila se stížností Strana zelených. Malé strany podle něj budou mít naději na úspěch, pokud se změní volební zákon.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Bém | Foto: Tomáš Adamec

Volání malých stran po nějaké větší míře rovnosti nebo spravedlnosti hlasů a jejich proporčního zastoupení v zastupitelstvu je podle Béma legitimní.

„A já si myslím, že se nemůže vyřešit stížností u Ústavního soudu, ale musí se vyřešit změnou volebního zákona. A já tuto změnu určitě podpořím,“ zdůraznil.

Dvacet minut Radiožurnálu
Rozhovor s hlavním aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17.00 (před večerními Ozvěnami dne) a v repríze po Stalo se dnes ve 21.30 hodin. Štěpánka Čechová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu. Připomínky a náměty k pořadu posílejte na adresu 20minut@rozhlas.cz.
Záznam pořadu najdete v RÁDIU NA PŘÁNÍwww.radiozurnal.cz/audio.

Viktorie Hošková, Štěpánka Čechová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme