Volební účast přes 45 procent a mnohde výběr z jedné kandidátky. Komunální volby proběhly v šesti obcích

K sobotním komunálním volbám v šesti obcích přišla v průměru zhruba polovina voličů, a to 46,8 procenta, oznámil v neděli Český statistický úřad. Ve většině obcí měli na výběr jen jednu kandidátku, ale v rozhádaných Klích na Mělnicku proti sobě stálo pět uskupení. O sedm mandátů se tam podělily čtyři z nich, uvedl ČSÚ na volebním webu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volby (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Nejrychleji měli výsledky hlasování spočítány volební komisaři v obci Hradce na Českobudějovicku, i když tam přišly hlasovat tři čtvrtiny voličů. Volební účast 75,7 procenta byla v porovnání s volbami v ostatních obcích nejvyšší. Pět mandátů v obci si dvě konkurenční sdružení rozdělila v poměru 3:2.

Nejméně voličů – 34,8 procenta – přišlo hlasovat v Tuřanech na Kladensku. Vybrali sedm z devíti uchazečů, kteří figurovali na jediné kandidátce. Podobně necelých 36 procent hlasujících rozhodlo o tom, že mandát získá pět ze šesti kandidátů jednoho sdružení ve Vrbové Lhotě na Nymbursku.

V Dolním Hradišti na Plzeňsku měli také jen jednu kandidátku, hlasovat tam přišlo ale 62 procent. Ve Dvakačovicích na Chrudimsku získalo mandát všech sedm přihlášených kandidátů, hlasovat přišlo 44,4 procenta voličů.

V Klích přišlo hlasovat 53,6 procenta voličů. Dva ze sedmi mandátů získalo vítězné hnutí Nezávislí v čele s dosavadní starostkou Ivetou Fišerovou, po dvou zastupitelích budou mít také sdružení Tradice venkova a Pro rozvoj obce Kly. Jedno křeslo zbylo na uskupení Kly 2017.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme