Volební výbor přerušil projednávání situace v Radě České televize. Pokračovat bude v prosinci

Sněmovní volební výbor ve čtvrtek přerušil projednávání situace v Radě České televize a bude v diskusi pokračovat 8. prosince. Odhlasovali to členové výboru. Na jednání měli jen půl hodiny kvůli pokračující schůzi Poslanecké sněmovny.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sněmovní volební výbor měl na čtvrteční jednání vyhrazeno pouze třicet minut | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Výbor se chtěl zabývat děním v radě, která minulý týden odvolala dozorčí komisi, svůj poradní orgán, kvůli jednání o koupi a směně pozemků pod televizním studiem v Ostravě.

Podle poslance Martina Kolovratníka (ANO) chybí zákonné zdůvodnění odvolání dozorčí komise. Členka Rady České televize Hana Lipovská, která odvolání navrhla, ve čtvrtek uvedla, že navrhla stejné usnesení, které vedlo k odvolání dozorčí komise před deseti lety. Návrh již dříve zdůvodnila dlouhodobou nespokojeností s prací komise, která vyvrcholila při projednávání situace kolem ostravských pozemků.

Rada České televize minulý týden odvolala dozorčí komisi deseti hlasy z 13 přítomných. Tento týden ve středu pak směnu pozemků pod ostravským studiem schválila. Na situaci v radě ve středu reagoval její předseda René Kühn rezignací, zdůvodnil to tím, že cítí slabý mandát a nesouhlasí s většinou rady. Připojil se k němu i místopředseda Jaroslav Dědič.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme