Volebním manažerem ČSSD bude nejspíš Poche. Před lety straně dával skrytě peníze

Volebním manažerem ČSSD pro krajské a senátní volby bude pravděpodobně europoslanec Miroslav Poche. Souhlasilo s tím grémium strany. Českému rozhlasu to potvrdila místopředsedkyně ČSSD Lenka Teska Arnoštová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Brně začal 36. sjezd ČSSD. | Foto: Filip Jandourek

Nominaci Miroslava Pocheho ještě zítra projedná předsednictvo sociální demokracie. Nabídku stát se volebním manažerem dostal prý europoslanec přímo od premiéra Bohuslava Sobotky.

„Na konci loňského roku jsem byl osloven premiérem, zda bych se této funkce ujal. Po delších debatách jsem souhlasil. Minulý týden byl tento návrh schválen politickým grémiem, tedy nejužším vedením sociální demokracie,“ dodal Poche.

V roce 2010 se nechtěně přiznal, že své straně dal skrytě přes několik členů peníze. Straníci poté několikasettisícový sponzorský dar vykázali jako členské příspěvky. Poche následně rezignoval na všechny stranické funkce. O čtyři roky později přesto kandidoval za ČSSD ve volbách do Evropského parlamentu a byl zvolen.

Volebním manažerem ČSSD byl například mezi lety 2006 a 2010 Jaroslav Tvrdík, dnes zástupce čínské investiční společnosti CEFC. Post zastával i současný předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček, ministr vnitra Milan Chovanec a také nynější předseda pražských zastupitelů ČSSD Karel Březina, pravomocně odsouzený za podvod.

Jaroslav Gavenda, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme