Voliče překvapili mezinárodní pozorovatelé. Komise jim vytyčila prostor pro monitorování

Na Základní škole Vladislava Vančury na Zbraslavi asistovali policisté u incidentu, kdy dva zpočátku neznámí muži začali ve volební místnosti fotografovat. Muži se později identifikovali jako mezinárodní pozorovatelé voleb. Informaci serveru iROZHLAS.cz potvrdil mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volby (ilustrační foto)

Volby (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

„Policisté na místě zjistili, že nejde o cokoliv protiprávního. Celou situaci vyřešil předseda tamní volební komise, který se spojil se svým nadřízeným orgánem, a zjistil, že oba muži jsou oficiální mezinárodní pozorovatelé voleb,“ sdělil serveru iROZHLAS.cz Hulan.

Pražským policistům asistovali i kolegové z cizinecké policie, aby zajistili všechny potřebné údaje. Ze strany komise pak byl pozorovatelům vytyčen prostor pro jejich činnost.

„Pro pražské policisty celá situace na místě skončila. Ve volební místnosti nemuseli jakkoli zakročovat,“ dodal Hulan.

„Podle mých informací v Praze operuje skupina Evropská platforma pro demokratické volby. Sledují průběh letošních voleb v hlavním městě Praze. Od státní volební komise mají dokonce povolení natáčet sčítání hlasů,“ uvedl pro Radiožurnál mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman.

Vyjádření pozorovatelů zjišťujeme.

Připravujeme více podrobností o incidentu...

rez, rak, mav Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme