Voliči rozhodují o radnicích a třetině Senátu

Volby do vedení obcí a taky do třetiny Senátu jsou v plném proudu. Volební místnosti zůstanou dnes otevřené až do 22 hodin. Zítra se znovu otevřou ráno o 8. hodině.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Označit správně volební lístky může být obtížné.

Označit správně volební lístky může být obtížné. | Foto: Tomáš Adamec

Za první čtyři hodiny přišlo hlasovat víc než deset procent lidí. Podle volebních komisařů je to zatím méně než při květnových volbách do Poslanecké sněmovny. Naopak tradičně vysoká účast ve volbách bývá v Chyši na Karlovarsku. A zájem o hlasování je tam značný i letos.

Trochu komplikovaněji než obvykle volí někteří lidé v oblastech na severu Čech, které v létě postihly záplavy. Například v Raspenavě na Frýdlantsku tradiční volební místnost na radnici nahradila školní družina. V Dětřichově se zase nově volí v místní knihovně a v Poustce to mají k volbám kvůli spadlému mostu o osm kilometrů dál.

Jako jeden z prvních využil svého práva vybrat si svého zástupce v Praze-Kobylisích prezident Václav Klaus.

Z volebních místností Jihočeského kraje zatím nebyla hlášena žádná mimořádná událost. V porovnání s parlamentními volbami je i tam o komunální menší zájem

Komisaři často radí voličům s barvami obálek, do nichž mají vložit své kandidáty: senátoři patří do žluté obálky, zakřížkovaní komunální kandidáti do šedé.

Podrobné zpravodajství z voleb naleznete i našich speciálních stránkách.

Milan Kopp, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme