Zelenskyj dostal při návštěvě Estonska kolo. Na podobném jezdil ještě jako seriálový prezident

Největší pozornosti se při návštěvě ukrajinského prezidenta v Estonsku tento týden dostalo v médiích patrně státnímu daru. Prezidentka Kersti Kaljulaidová totiž svého hosta obdarovala elektrickým jízdním kolem, ozdobeným plaketou s vyrytým věnováním Volodymyru Zelenskému a vlaječkami obou zemí.

Tallinn/Kyjev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dostal při návštěvě Estonska od tamní prezidentky kolo. | Zdroj: Twitter.com/LauriBambus

Zelenskyj jako hlava státu jezdil na kole do práce v nejvyšším úřadu v oblíbeném televizním seriálu Sluha národa, který podle všeho přispěl k hercově popularitě a k jeho zvolení prezidentem letos na jaře.

Na rozdíl od seriálové postavy Vasyla Holoboroďky ale jako skutečný prezident používá jiné dopravní prostředky.

Jízdní kolo s věnováním a vlaječkami obou zemí. | Zdroj: Twitter.com/LauriBambus

„Teď nemáme u nás v zemi situaci, aby si prezident mohl dovolit jezdit na kole,“ vysvětlil v létě vicekancléř Jurij Kosťuk, který byl spoluautorem scénáře zmíněného seriálu, připomněl deník Ukrajinska pravda. Alespoň u sídla hlavy státu byla ovšem otevřena půjčovna kol.

Zelenskyj dostal elektrokolo v retrodesignu. Obdobné se na internetu prodává za ekvivalent 2300 dolarů, asi 53 000 korun.

„Obvykle se na státní úrovni dává něco jedinečného. Třeba štěně,“ zažertoval jeden z diskutujících na internetu ve zjevné narážce na ruského prezidenta Vladimira Putina, který vzhledem k pověsti milovníka přírody a zvířat byl štěnětem obdarován již několikrát.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme