Dělníci při opravě ulice ‚zasněžili‘ náměstí ve Volyni. Kvůli prachu a jemnému písku se nedalo dýchat

Volyně se potýká s vrstvou prachu, který se po městě rozšířil v souvislosti s opravou náměstí. Podle starosty města Martina Červeného prach a jemný písek zasypaly auta na náměstí i přilehlé budovy, problémy s dýcháním měli i chodci. O situaci město informovalo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), které opravou pověřilo dodavatelskou firmu. Podle starosty by mělo celý víkend probíhat kropení a čištění místa.

Volyně (Aktualizováno: 20:21 23. 8. 2019) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volyňské  náměstí, které zasypal prach.

Volyňské náměstí, které zasypal prach. | Zdroj: Městský úřad Volyně

ŘSD jako správce komunikace, která vede skrz náměstí města, objednalo zasypání zádlažby z kamenných kostek, uvedl pro server iROZHLAS starosta města Martin Červený. Práce probíhaly ve čtvrtek a pátek, již během oprav ale došlo k výraznému zvýšení prašnosti. „Dali takovou vrstvu a takový materiál, který zvířil prach po celém městě,“ řekl Červený.

Zasypaná auta ve Volyni. | Foto: Lenka Toningerová.

Prach a jemná vrstva písku pokryly auta parkující na náměstí i střechy a parapety okolních budovy. „Problém byl s chodci a celým náměstím, protože prašnost byla taková, že se tam nedalo dýchat,“ popsal starosta Volyně.

Situaci popsala i jedna z obyvatelek Volyně Lenka Toningerová, která bydlí kousek od náměstí. „Momentálně je to zkropené, ale je to všude, na stromech, na autech, lavičkách, parapetech. Nedá se tam normálně projít, štípe to a ten prach se šíří dál,“ uvedla.

Obdobně mluvila i další obyvatelka města. „Zasypávali dlažební kostky a vysypali to a rozházeli. Když přijel kamion, šel za ním oblak mraku. Nemohla jsem ani větrat. Já mám zaprášené auto i na sídlišti, je to po celé Volyni. A teď si vezměte, když vám netěsní okna, máte to i uvnitř,“ uvedla pro Radiožurnál paní Jiřina. „Přišla jsem domů a musela jsem se umýt, protože to kousalo a žralo,“ dodala.

‚Déšť by to vyřešil‘

Podle Červeného město o problému informovalo dodavatelskou firmu již ve čtvrtek. Ta změnila provádění oprav tak, aby se prašnost snížila. V pátek ráno se ale místo rozjezdilo a o situaci bylo nutné informovat ŘSD.

„Jsme domluvení s ŘSD a zhotovitelem, že celý víkend bude zajišťovat kropení a čištění tak, aby za prašnost měla snižující se tendenci. Uvidíme, než přijde déšť, který to vyřeší,“ popsal pro iROZHLAS.cz Červený aktuální situaci.

Pokud se zjistí, že auta, která zasypal písek a prach, byla poničena, bude se škoda hradit z pojistky dodavatele stavby, uvedl Červený s tím, že ŘSD o celé situaci informoval.

Vyjádření ŘSD redakce zjišťuje.

Barbora Chaloupková, Jan Kopřiva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme