Vondra hájí svůj post v Českém Aeroholdingu. Dobrovolně ho neopustí

Alexandr Vondra z ODS odmítá dobrovolně odejít z dozorčí rady Českého Aeroholdingu. O ukončení jeho působení v této státní firmě uvažuje ministr financí Jan Fischer. Vadí mu, že Vondra není odborník.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr obrany Alexandr Vondra | Zdroj: ČTK

„Samozřejmě rezignovat nehodlám. Odvolat mě může vláda, pokud k tomu dospěje, nebo ministr financí. Ale co si vyprošuju, je zpochybňovat mou kompetenci. Moje kompetence není ani o trošku nižší, než je kompetence Jana Fischera na postu ministra financí,“ ohrazuje se Vondra.

Fischer zvažuje, že z dozorčí rady Aeroholdingu odvolá nejen exministra obrany, ale i bývalého náměstka ministra financí Zdeňka Zajíčka.

Šéf rezortu financí chce, aby dozorčí rady státních podniků tvořili úředníci nebo oboroví experti. Exministr se zase brání, že jeho půlroční působení v Aeroholdingu bylo úspěšné.

„V žádném případě se nemám za co stydět. Za mého krátkého působení v dozorčí radě se podařilo získat pro České aerolinky strategického partnera Korean Air,“ říká Vondra. ČSA se podle něj díky tomu dostaly z nejhoršího.

Petr Sehnoutka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme