Vondra mění náměstky, Fulíka na obraně nahradí Šedivý

Ministr obrany Alexandr Vondra pokračuje v obměně svého týmu. K 8. listopadu odvolal náměstka Jana Fulíka a na jeho místo jmenoval exministra obrany Jiřího Šedivého.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr obrany Alexandr Vondra | Foto: Tomáš Adamec

Fulíka jmenoval náměstkem Vondrův předchůdce Martin Barták. Letos v létě zaujal Fulík pozici odvolaného náměstka pro vyzbrojování Jaroslava Kopřivy, který o funkci přišel kvůli přípravě podezřelé zakázky na nákup minometů.

Přehrát

00:00 / 00:00

O kauze mluvil na Radiožurnálu exministr obrany a bývalý náměstek generálního tajemníka NATO Jiří Šedivý

Vondra tvrdí, že o výměně Fulíka uvažoval už delší dobu. „Já jsem několikrát oznámil, že si postupně vytvářím tým svých nejbližších spolupracovníků. Zároveň s odvoláním Jana Fulíka z pozice náměstka ministra obrany jsem učinil rozhodnutí o jmenování Jiřího Šedivého do funkce náměstka, který bude zodpovídat za obrannou politiku, zahraniční věci a je také pověřen vedením sekce vyzbrojování,“ uvedl ministr.

Fulíkovi, který má zkušenosti z práce v českých tajných službách, Vondra podle svých slov nabídl s ohledem na jeho zkušenosti a odborné kvality odpovídající pracovní zařazení ve prospěch resortu obrany. O jakou funkci by se mělo jednat, ale ministr neupřesnil. Doplnil jen, že exnáměstek má týden na rozmyšlenou.

Podle dostupných informací stál Fulík za uzavřením dohody s koncernem EADS a Španělskem o výměně jednoho transportního letounu CASA za několik českých bitevníků L-159. Další tři letouny CASA Česko koupilo a nyní kvůli tomu čelí kritice Evropské komise.

Nově jmenovaný náměstek ministra obrany Jiří Šedivý ve vysílání Radiožurnálu řekl, že resort v tuto chvíli celou situaci vyhodnocuje. „Teď je předčasné k tomuto případu cokoliv vyhlašovat. Velice pečlivě studujeme jak celý obchod, tak parametry podání ze strany Evropské unie, a připravujeme se na různé alternativy,“ řekl Šedivý.

Martin Hromádka, Martina Spěváčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme