Vondrouš zveřejnil výpovědi prezidenta. Trestný čin nespáchal

Střelec z Chrastavy Pavel Vondrouš podle policie zveřejněním výpovědi prezidenta Václava Klause trestný čin nespáchal. Dnes o tom informovala mluvčí liberecké krajské policie Vlasta Suchánková.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Střelec z Chrastavy Pavel Vondrouš poskytl 1. října rozhovor médiím | Zdroj: ČTK

Výslech prezidenta Pavel Vondrouš zveřejnil v občasníku Vondroušův Xpress, který rozdával i před budovou Poslanecké sněmovny v Praze.

Pavel Vondrouš v plátku zveřejnil výslech, který prezident absolvoval na Generální inspekci bezpečnostních sborů. Popisuje v něm, jak se incident odehrál, jak ho vnímal a jak na něj reagoval.

Podle policejní mluvčí Vlasty Suchánkové policie požádala ministerstvo vnitra a Úřad pro ochranu osobních údajů, aby ke zveřejnění výslechu uvedli své stanovisko.

Z rozboru vyplynulo, že Pavel Vondrouš formálně porušil ustanovení trestního řádu, ale protože nebyl první, kdo informace zveřejnil, nedošlo k porušení zákona. Pokud by ale spáchal přestupek, hrozila by mu až pětimilionová pokuta.

Eva Malá, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme