Vozíčkáři v Přerově musí do bazénu s doprovodem

Vozíčkáři z Přerova se cítí diskriminováni provozovatelem tamního krytého bazénu. Koupat se totiž mohou s výjimkou vyhrazených dnů pouze v doprovodu další osoby. Pro mnohé z nich je plavání jedinou pohybovou aktivitou, kterou mohou provozovat, navíc s pozitivním vlivem na jejich zdravotní stav.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vozíčkářka s asistenčním psem | Foto: Pomocné tlapky

Podle vedoucí Centra pro zdravotně postižené Olomouckého kraje, pobočky Přerov Ivy Sibrové se proto vozíčkáři na ně obracejí s mnoha stížnostmi. "Jestliže člověk na vozíku má bezbariérově upravené prostředí a je schopen sám žít, jsou hrdí na to, že si dokážou obstarat všechno sami, dostanou se všude a nemusí žebrat s nějakým zvonečkem a prosit někoho, ať je tam pustí. Jako ostatní mají nohy, člověk na vozíku má kolečka. Jinak je to rovnoprávný člověk jako všichni ostatní."

Podle Františka Kafky, ředitele služeb města, které bazén provozují, ale tato opatření slouží k ochraně handicapovaných pro krizové případy. "Jedná se o občany, kteří mají průkaz ZPP/P. Tito občané jsou tak vážně postižení. že potřebují doprovod. My jsme nebyli schopni třeba v případě požáru tyto občany zabezpečit tak, aby v pořádku bazén opustili."

Markéta Kaclová, Jana Zemková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme