Vozy Tatra dostane armáda s několikaměsíčním zpožděním

Nové nákladní automobily Tatra dostane armáda s minimálně tříměsíčním zpožděním. Prvních 27 vozů měla přitom získat už na začátku prosince. Na rozdíl od americko-rakouské zbrojovky Steyr, která měla dodat obrněné transportéry, ale kopřivnické továrně nehrozí vypovězení smluv.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tatra

Tatra | Foto: Jan Rosenauer

Právě tento fakt zaráží některé členy sněmovního výboru pro obranu. Podle náměstka ministryně obrany pro vyzbrojování Jaroslava Kopřivy nejsou problémy, které provázejí nová nákladní vozidla nijak zásadní. Tatra byla navíc se svým projektem mnohem dál než výrobce obrněnců.

"V tuto chvíli probíhají vojskové zkoušky, testování v terénu bude ukončeno do na konci ledna, v průběhu února bude vyhodnoceno. A předpokládám, že definitivní datum dodávky dohodneme s Tatrou do konce tohoto měsíce, jak nám výbor uložil, neprodleně budeme informovat," řekl Kopřiva.

Kopřiva předpokládá, že první automobily dostanou vojáci v březnu. Letos jich mají získat celkem 320.

Tatra je dlouholetým partnerem české armády. V posledních letech se ale zmítala v krizi, propouštěla a prodávala dceřiné firmy i majetek. Později se její hospodaření otočilo, tržby se zvýšily a vzrostl i počet vyrobených automobilů.

Milan Kopp, Pavel Otto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme